Śliczne śnieżnobiałe, bardzo przyjazne pieski rasy bichon frise. Jeśli marzy ci się piesek, a mieszkasz w bloku, to piesek rasy biszon na pewno bardzo ci się spodoba. Cóż to za pieski?

Na wstępie warto zauważyć, że nazwa biszon często odnoszona bezpośrednio do bichon frise, ma szersze zastosowanie do 6 ras o zbliżonych cechach. Maltańczyk to też biszon :). Ale my będziemy mówić o psach bichon frise.

Śliczny pudel

Bardzo miły wygląd tych piesków jest zasługą przede wszystkim ich puszystej, mięciutkiej, białej sierści. Ale nie robiła by ona takiego wrażenia, gdyby nie staranna opieka właściciela. Sierść biszonków wymaga wielu zabiegów – częstego kąpania, czesania oraz strzyżenia. Oprócz tego należy dbać o ich pazurki oraz zęby (zwłaszcza jeśli planujemy naszemu biszonkowi udział w wystawie psów :) ).

 

Zdjęcie pochodzi ze strony: http://bichon-hodowla.pl/category/szczenieta-na-sprzedaz/

 

Pochodzenie

W odczuciu chyba wielu z nas pudle kojarzą się przede wszystkim z Francją. I całkiem słusznie – właśnie ten kraj razem z Hiszpanią uważa się za kolebkę psów rasy bichon frise. Z racji, że są to psy niezwykle eleganckie, choć stosunkowo drogie – często posiadały je znane postacie, np. Marylin Monroe.

Jeśli planujesz zakup szczeniaka bichon frise warto brać pod uwagę, aby dokonywać zakupu w hodowlach z prawdziwego zdarzenia, gdzie należycie dba się o te pieski. Niestety na polskim rynku istnieje sporo ‚pseudohodowli’, które przez nienależyte dbanie o zwierzęta zaniżają rynkowe ceny. Warto jednak trochę dołożyć i kupić swojego biszonka w szanującej się hodowli psów.


Dodaj komentarz